finansinė apskaita

Kiekvienas verslininkas yra susidūręs su buhalterine apskaita. Be buhalterinės apskaitos dar yra finansinė apskaita. Finansinė apskaita yra susijusi su įmonės finansiniais sprendimais, kurie parodo, ar įmonei reikia optimizuoti išlaidas ir mokesčius, investuoti į naujas technologijas, darbuotojus ar automobilius, o gal metas plėtrai ir naujų darbo vietų kūrimui? Visa tai pamatyti padeda finansinė apskaita.

Finansinė apskaita yra skirta apskaičiuoti įmonės išlaidas, grynuosius ir bendruosius pelningumus, investicines grąžas. Visą tai įvertinus galime daryti išvadas apie įmonės veiklos rezultatus, tolimesnius ateities planus. Tai yra geriausias įrankis finansams, ar investicijoms reguliuoti, kas svarbu kiekvienai įmonei. Jeigu norite apskaičiuoti metinį / mėnesio / savaitės pelną, išlaidas ar investicijas tam turite pasitelkti finansinę apskaitą.

Finansinę apskaitą privalome daryti kiekvienoje įmonėje. Finansinę apskaitą privalome atlikti pasitelkę analitinį mąstymą, didelį dėmesį reikia skirti detalėms ir įvertinti įvarius faktorius, kas galėjo įtakoti vieną ar kitą rodiklį.  Apie finansinę apskaitą reikia žinoti bent pagrindus, jeigu turite savo įmonę ar esate laisvai dirbantis asmuo. O galbūt tiesiog norite pradėti labiau kontroliuoti savo išlaidas, kad jos neviršytų uždarbio? Tai Jums padėtų atlikti finansinė apskaita.

finansinė apskaita

Su finansine apskaita dažnai galite susidurti net ir neturėdamas savo įmonės. Pavyzdžiui, dirbate vadybininku draudimo kompanijoje ir kasmet turite pateikti savo padalinio finansines ataskaitas įmonės vadovybei. Pateikdami finansines ataskaitas, turėtumėte žinoti kas sudaro kiekvieną sąnaudų ar pajamų skaičių ir kas jam turėjo įtakos. Finansinė apskaita pasitelkiama net ir statistikoje, apskaičiuojant rinkos kainas, kai norima sudaryti žmonių nuomonę apie produkto vertę. Tad giliau panagrinėję, galime pastebėti, jog net ir nieko nežinant apie finansinę apskaitą, galima kasdien su ja susidurti, nes ji naudojama ir ūkiniame bei socialiniame visuomenės gyvenime.

Visgi, finansinė ir buhalterinė apskaita labiau skirtos įmonėms nei kasdieniam gyvenimui. Šis mokslas reikalauja analitinio mąstymo, susikaupimo bei krupštumo. Atliekant skaičiavimus, reikia nepamiršti įskaičiuoti pačių svarbiausių faktorių, daryti išvadas, atrinkti, kurios išlaidos buvo (praėjusį mėnesį / savaitę / metus) reikalingos, o kurios ne, tam, kad galima būtų dar labiau kontroliuoti savo įmonės finansus ir tobulėti.

Biudžetinės įstaigos beveik kas dieną turi atlikti finansinę apskaitą – kiekvienos išlaidos turi būti nurodytos, siekiant efektyviai panaudoti mokesčių mokėtojų pinigus valstybės ir jos piliečių labui. Šios išlaidos yra teikiamos valstybinėms įstaigoms, kurios atsakingos už finansų skirstymą.

Labai dažnai mažoms ar vidutinėms įmonėms sudėtinga atlikti finansinę ir buhalterinę apskaitą. Todėl yra įmonės, kurios palengvins jums darbą ir padės sutaupyti laiko, kurį galėsite investuoti savo verslui tobulinti.

Norėdami gauti daugiau patarimų apie mokesčių optimizavimą, kreipkitės į mus tel: +370 687 19014 arba el. p. [email protected]