Samdomas buhalteris ar buhalterijos įmonė? Privalumai ir trūkumai

Buhalterinė apskaita – toli gražu ne kiekvienam įkandama sritis. Tam tikros verslo formos, pavyzdžiui, viena populiariausių – UAB, reikalauja apskaitos tvarkytojo. Tai gali būti samdomas buhalteris arba buhalterinės apskaitos įmonė. O būtent šis pasirinkimas dažnai tampa diskusijų objektu. Siekdami padėti Jums apsispręsti pateikiame aspektus, atspindinčius abiejų variantų privalumus ir trūkumus:

Kaina – buhalterinės apskaitos įmonė bus taupesnis pasirinkimas

Samdyti buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančią įmonę daugeliu atvejų yra kur kas pigiau, nei samdyti pagal darbo sutartį dirbantį buhalterį. Paslaugas teikianti įmonė nustato fiksuotą kainą, kintami mokėjimai aiškiai apibrėžiami paslaugų teikimo sutartyje. Kaina priklauso nuo darbuotojų skaičiaus, gaunamų bei išrašomų sąskaitų faktūrų ir kitų elementų. Samdyti buhalterį atsieina brangiau – daugelis žinome, kad darbo vieta net mažoje įmonėje šiais laikais kainuoja brangiai, sudėjus samdomo buhalterio atlyginimą, jo ir darbdavio mokamus mokesčius.

Darbo vieta ir priemonės buhalterinės apskaitos įmonei nereikalingi

Samdant buhalterį pagal darbo sutartį jam reikia suteikti ir darbo vietą, t. y. kabinetą (šis nėra būtinas), stalą, kėdę, kompiuterį ir kitas darbui reikalingas priemones. Naudojantis buhalterinę apskaitą tvarkančios įmonės paslaugomis nereikia rūpintis darbo vieta ir priemonėmis – sutaupoma.

Pastovi kaina – buhalterinės apskaitos įmonių pranašumas

Naudodamiesi įmonės paslaugomis Jūs sulygstate fiksuotą paslaugų kainą, kuri nekinta, nekintant darbo apimtims. Samdant etatinį darbuotoją ilgainiui atsiranda poreikis kelti atlyginimą, rūpintis motyvavimo priemonėmis, kvalifikacijos kėlimu ir pan., o tai didina išlaidas.

Klaidos, daromos tvarkant buhalterinę apskaitą patiems

Paslaugų teikimas be trukdžių – įmonės teikiamų paslaugų privalumas

Ne paslaptis, samdomas buhalteris gali susirgti, gali išeiti kasmetinių atostogų ar kur kas ilgesnių, pavyzdžiui, vaiko auginimo. Tuomet atsiranda problema – kas rūpinsis buhalterine apskaita, kas ilgesniam ar trumpesniam laikui pakeis darbuotoją? Negana to, samdomam buhalteriui esant atostogose, darbdavys moka atostoginius ir dar papildomai atsiranda išlaidos – naujam buhalteriui. O ir paslaugų teikimas bent minimaliai yra sutrikdomas. Kas kita – samdoma įmonė, kuri nesusirgs ir neišeis atostogų, todėl būsite tikri, kad paslaugos bus teikiamos nenutrūkstamai.

Pasirinkimo procesas

Nusprendus samdyti buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančią įmonę pasirinkti nebus labai sunku. Pasirinkimo procesą apsunkins nebent platus tokių įmonių spektras, bet tuomet verta nusistatyti aktualius pasirinkimo kriterijus ir jais vadovautis. Tokiose įmonėse dirba savo srities specialistai, Jums užtikrinama, kad paslaugos bus kokybiškos. Samdant etatinį darbuotoją užtrunka jo paieška, įdarbinus prasideda bandomasis laikotarpis, darbuotojui reikia laiko adaptuotis, o jei dar paaiškėja, kad tai visgi netinkamas pasirinkimas, vėl paieškos, atrankos ir adaptacijos procesas prasideda iš naujo. Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad tuo metu gali kilti nesklandumų su Jūsų įmonės buhalterija.

Apibendrinant galima pasakyti, kad apskaitos paslaugas teikiančios įmonės paslaugos yra naudingas sprendimas, suteikiantis garantijų, saugumo ir leidžiantis sutaupyti. Samdomas buhalteris negali šimtu procentų užtikrinti nenutrūkstamo savo darbo, daug sąnaudų reikalauja darbo vietos aprūpinimas, su darbo užmokesčiu susijusios išlaidos. Buhalterinės apskaitos įmonė – kur kas ekonomiškesnis ir daugiau garantijų teikiantis sprendimas, dėl daugiau informacijos, kreipkitės į mus tel: +370 687 19014 arba el. p. [email protected]