Kaip įsteigti įmonę

Jei aktualus įmonės steigimas ir nusprendėte tai daryti patys, turite žinoti, kaip teisingai tai atlikti, kad išvengtumėte klaidų ir dėl jų kylančių problemų dabar ar ateityje. Kaip įsteigti įmonę? Procesą suskirstėme į šešis esminius žingsnius.

1 įmonės steigimo žingsnis – pavadinimas

Sugalvokite savo įmonei pavadinimą ir patikrinkite Juridinių asmenų registre, ar toks pavadinimas yra laisvas. Jei laisvas – rezervuokite jį. Tiesa, svarbu, kad pavadinimas ne tik nebūtų analogiškas jau esamam, bet ir nebūtų pernelyg panašus į svetimus prekių ženklus bei atitiktų pavadinimo sudarymui keliamus reikalavimus.

2 įmonės steigimo žingsnis – steigimo dokumentų parengimas

Šių dokumentų paketą sudaro: steigimo sutartis arba aktas, įmonės įstatai, steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas. Steigimo sutartyje numatomos steigimo sąlygos. Jei yra keli akcininkai, tuomet sudaroma steigimo sutartis, jei steigėjas vienas – steigimo aktas. Įstatuose nurodomi veiklos tikslai, valdymo organai ir pan. Steigiamajame akcininkų susirinkimo protokole patvirtinami išrinkti valdymo organai.

3 įmonės steigimo žingsnis – pasirinkti įmonės registracijos adresą

Registracijos adresas yra būtinas. Tai gali būti Jūsų gyvenamoji vieta, jei esate jos savininkas. Jei registruosite įmonę patalpose, kurių savininkas ne Jūs, reikės gauti savininko sutikimą. Jei registruojama įmonės bus patalpose, kurios įkeistos, teks pasirūpinti ir kreditorių sutikimu tose patalpose registruoti juridinį subjektą.

4 įmonės steigimo žingsnis – įstatinio kapitalo formavimas

Steigiant vieną populiariausių verslo formų – UAB  – reikalingas įstatinis kapitalas. Minimali jo suma siekia pustrečio tūkstančio eurų. Tam reikės banke atidaryti kaupiamąją sąskaitą, į ją ir pervesite įstatinį kapitalą. Banke pateiksite steigimo sutartį. Jei sąskaitą atidaro ne steigimo sutartyje nurodytas asmuo, tuomet bus reikalingas ir įgaliojimas. Įstatinį kapitalą gali sudaryti ne tik pinigai, bet ir turtas. Tačiau ir tokiu atveju piniginis kapitalas negali būti mažesnis, nei nurodyta įstatinio kapitalo minimali suma. Dar viena labai populiari verslo forma yra mažoji bendrija. Jai, pavyzdžiui, įstatinis kapitalas nėra būtinas, bet nedraudžiamas – priklauso nuo steigėjų norų.

5 įmonės steigimo žingsnis – vizitas pas notarą

Visi su įmonės steigimu susiję dokumentai turi būti patvirtinti notaro kaip atitinkantys įstatymus. Tiesa, šiais technologijų laikais įsteigti įmonę galima ir internetu – tuomet vizitas pas notarą nereikalingas.

6 įmonės steigimo žingsnis – registravimas

Maloniausias įmonės steigimo etapas – notaro patvirtintų dokumentų pateikimas Registrų centrui ir įmonės įregistravimas.

Matyti, kad įsteigti įmonę nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įmonės steigimas yra specifinis procesas, reikalaujantis žinių ir laiko. Tikslinga vadovautis pateiktais punktais, taip pat reikia išmanyti teisės aktus ir kitus niuansus, galinčiu pakišti koją, jei jų nežinote. Arba galite pasirinkti spartesnį ir patogesnį būdą – pasinaudoti įmonių, teikiančių juridinių asmenų steigimo paslaugas, pagalba. Tokias paslaugas teikia ir ProBuhalterija, norėdami daugiau informacijos, kreipkitės į mus tel: +370 687 19014 arba el. p. info@probuhalterija.lt

Exit mobile version