Klaidos, daromos tvarkant buhalterinę apskaitą patiems

Buhalterinė apskaita yra viena sudėtingiausių verslo sričių, kurioje itin svarbus tikslumas, žinios bei patirtis, atsakomybė. Kai kurios verslo formos buhalterinės apskaitos atžvilgiu yra lankstesnė ir suteikia galimybę patiems tvarkyti savo buhalteriją. Viena populiariausių tokių verslo formų yra individuali įmonė, taip pat mažoji bendrija. Neretai taupymo ar kitais sumetimais būtent šis kelias ir pasirenkamas – buhalterinę apskaitą tvarkyti patiems. Kokios buhalterinės apskaitos klaidos gali pasitaikyti, priėmus tokį sprendimą?

Patirties stoka tvarkant buhalterinę apskaitą

Jei nesate finansininkas, tuomet yra didelė rizika padaryti buhalterinės apskaitos klaidų būtent dėl patirties stokos. Buhalterinė apskaita neapsiriboja tik sąskaitų faktūrų išrašymu, pajamų ir išlaidų registravimu – tai kur kas platesnė sritis, apimanti darbą su atitinkamomis institucijomis, ataskaitų rengimą ir teikimą, turto apskaičiavimą, buhalterinę apskaitą reglamentuojančių įstatymų žinojimą ir jų pokyčių sekimą bei daugybę kitų aspektų. Tad neturint patirties labai lengva „paslysti“ būtent dėl nežinojimo. O jis, ne paslaptis, nuo atsakomybės neatleidžia.

Naujovių mokesčių sektoriuje ignoravimas

Mokesčių sektoriuje labai dažni pokyčiai, todėl buhalteris turi nuolat domėtis, tobulėti, spręsti dėl naujovių kylančius klausimus, problemas. Kartais patys pasirinkę tvarkyti buhalteriją įmonių vadovai pasimeta tame milžiniškame informacijos sraute ir pasirenka neteisingą kelią – kai kurią informaciją ignoruoti. Tai suponuoja buhalterinės apskaitos klaidas ar net rimtesnes problemas įmonei.

Negebėjimas paskirstyti darbų

Kai buhalterinė apskaita tvarkoma paties vadovo, ji paprastai nebūna esmine jo veikla. Apskaitos tvarkymas įsilieja į ilgą darbų sąrašą, o kita veikla ir darbai blaško, neleidžia susikoncentruoti ir dažnai veda prie apmaudžių klaidų, kurių buhalterinėje veikloje negali būti.

Pasenusi buhalterinės apskaitos programa

Dėl nežinojimo, taupumo ar kitų priežasčių patys tvarkantys buhalterinę apskaitą įmonių vadovai renkasi pasenusias apskaitos programas. Modernios šiuolaikiškos programos kainuoja nemažai, bet taupumas šiuo atžvilgiu užkerta kelią kompiuterizuotam ir kur kas paprastesniam apskaitos tvarkymui.

Buhalterinės apskaitos terminų nesilaikymas

Kartais į terminus pateikti mokesčių deklaracijas, įvairias atskaitas šiek tiek numojama ranka – nepatyręs apskaitos tvarkytojas mano, jog dėl dienos ar kelių nieko nenutiks. Visgi terminai skirti tam, kad jų būtų laikomasi, o jų nesilaikymas neretai tampa didele klaida, neigiamai paveikiančia visą įmonės apskaitą.

Tai kelios buhalterinės apskaitos klaidos, kurias dažnai daro nusprendę patys tvarkyti savo įmonės buhalteriją. Nesakome, kad neįmanoma to daryti be klaidų – visko galima išmokti. Bet kodėl gi nenukreipus visų savo žinių ir jėgų tam, ką išmanote geriausiai, o buhalterinę apskaitą patikėti šios srities specialistams? Taip būsite tikri, kad Jūsų įmonės apskaita tvarkoma kokybiškai ir buhalterinės apskaitos klaidų bus išvengta. Dėl ProBuhalterija paslaugų, kreipkitės į mus tel: +370 687 19014 arba el. p. info@probuhalterija.lt

Exit mobile version